پیدا کردن محموله تخمه آفتابگردان در مشهد که حاوی مقدار زیادی مواد مخدر بود

تخمه آفتابگردان در مشهد منابع بسیار خوبی از چندین ماده مغذی از جمله ویتامین E و سلنیوم و ترکیبات گیاهی مفیدی است که می تواند به پیشگیری از بیماری های مزمن کمک کند.

دانه های آفتابگردان ممکن است به کاهش فشار خون، کلسترول و قند خون کمک کنند زیرا حاوی ویتامین E، منیزیم، پروتئین، اسیدهای چرب لینولئیک و چندین ترکیب گیاهی هستند.

علاوه بر این، مطالعات تخمه آفتابگردان را با چندین فواید دیگر برای سلامتی مرتبط می کند. در حالی که التهاب کوتاه مدت یک پاسخ ایمنی طبیعی است، التهاب مزمن یک عامل خطر برای بسیاری از بیماری های مزمن است.

به عنوان مثال، افزایش سطح خونی نشانگر التهابی پروتئین C-reactive با افزایش خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط است.

تخمه

در یک مطالعه بر روی بیش از 6000 بزرگسال، افرادی که حداقل پنج بار در هفته تخمه آفتابگردان و سایر دانه‌ها را می‌خورند، در مقایسه با افرادی که دانه نمی‌خوردند، 32 درصد کمتر از پروتئین واکنش‌گر C داشتند.

اگرچه این نوع مطالعه نمی تواند علت و معلولی را اثبات کند، اما مشخص است که ویتامین E – که در دانه های آفتابگردان فراوان است به کاهش سطح پروتئین واکنشی C کمک می کند. فلاونوئیدها و سایر ترکیبات گیاهی موجود در تخمه آفتابگردان نیز به کاهش التهاب کمک می کنند.

فشار خون بالا یک عامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است که می تواند منجر به حمله قلبی یا سکته شود.

ترکیبی در تخمه آفتابگردان، آنزیمی را که باعث انقباض عروق خونی می شود، مسدود می کند. در نتیجه، ممکن است به رگ‌های خونی شما کمک کند و فشار خون شما را کاهش دهد.

منیزیم موجود در تخمه آفتابگردان به کاهش سطح فشار خون نیز کمک می کند. بعلاوه، تخمه آفتابگردان سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع به ویژه اسید لینولئیک است.

بدن شما از اسید لینولئیک برای ساخت یک ترکیب هورمون مانند استفاده می کند که رگ های خونی را شل می کند و باعث کاهش فشار خون می شود. این اسید چرب همچنین به کاهش کلسترول کمک می کند.