مصرف گوشت منجمد برزیلی موجب افزایش هموگولوبین در خون بیماران می شود

امروزه دانشمندان بیشتری در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه گوشت منجمد برزیلی بخشی حیاتی از یک رژیم غذایی کامل و متعادل است که تغذیه مناسبی را که بدن شما برای سالم بودن نیاز دارد، فراهم می کند. کنترل سهم و انتخاب برش های سالم تر گوشت قرمز جایگزین این ایده قدیمی می شود که گوشت قرمز ناسالم است.

میوگلوبین مسئول برخی از جنبه های مورد علاقه ما در کباب کردن، دود کردن و سرخ کردن است. حاوی هِم آهن است که مسئول رنگ قرمز گوشت منجمد برزیلی است.

وقتی گوشت قرمز را می پزیم قهوه ای می شود. باز هم، هِم آهن مسئول تغییر رنگ است. حدس بزن چی شده؟ آن رنگ صورتی زیبای گوشت گاو ذرت و پاسترامی درست حدس زدید، ناشی از واکنش بین هِم آهن و نیتریت هاست.

گوشت

چیزی کمی ترسناک – برخی از کارخانه‌های بسته‌بندی و فرآوری گوشت منجمد برزیلی، گوشت را در محیط‌های مونوکسید کربن مصنوعی بسته‌بندی می‌کنند تا رنگ صورتی یا قرمز را از طریق تعامل با هِم آهن تقویت کنند. مصرف کنندگان تمایل دارند گوشت قرمز یا صورتی را به خاکستری یا قهوه ای انتخاب کنند با این انتظار که تازه تر باشد. قرار گرفتن در معرض مونوکسید کربن به گوشت اجازه می دهد تا رنگ قرمز را تا یک سال حفظ کند.

میوگلوبین همچنین هنگام آسیب دیدگی عضله آزاد می شود، که یکی از نشانگرهایی است که برای تشخیص زمان حمله قلبی استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سرشار از گوشت حاوی میوگلوبین خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش می دهد، زیرا ترکیبات پروتئین برای کلیه ها و دستگاه گوارش سمی هستند.

پس از دهه‌ها مقاله‌های خبری و مصاحبه‌های فراوان با افرادی که دسته‌ای از حروف بعد از نام خود دارند، منطقی است که اکثر مردم فکر می‌کنند گوشت منجمد برزیلی ناسالم است. مشکل اینجاست: هر مطالعه ای که تلاش می کند نشان دهد رژیم های غذایی سرشار از گوشت قرمز باعث سرطان و سایر مشکلات سلامتی می شود بی نتیجه است.

تا به امروز، هیچ مطالعه علمی مستقیماً ارتباط رژیم غذایی سرشار از گوشت قرمز را با سرطان مرتبط نکرده است. صرفاً فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که برای نتیجه گیری باید در نظر گرفت.