لاستیک موتور + قیمت خرید فروش

لاستیک موتور از جمله قطعات موتور سیکلت می باشد، که بر روی چرخ وسیله نقلیه سوار می شود به نحوی که با سطح زمین در تماس خواهد بود. جهت اطلاع از قیمت خرید لاستیک موتور می توانید به نمایندگی های فروش این محصول مراجعه نمایید.

تنوع لاستیک های فراوان در بازار و نیز داخلی یا خارجی بودن آن، سبب‌ گردیده که شما را در‌ انتخاب محصول گمراه نماید. در هنگام انتخاب لاستیک مناسب آن چه اهمیت دارد انتخاب محصولی با کیفیت و دارای استاندارد می باشد، زیرا کارشناسان معتقد هستند که تایر یکی از مهم ترین قطعات موتور می باشد و انتخاب نادرست آن ممکن‌ است جان‌ فرد را به خطر بیندازد. هم اکنون‌ با پیشرفت‌ تکنولوژی تنها درصد کمی از وزن موتور به تایر انتقال می یابد و مابقی وزن را باد درون تایر تحمل خواهد کرد. بنابراین اگر بنا به هر دلیلی این تعادل دچار‌ مشکل‌ شود، سلامت موتور سوار تهدید خواهد شد.

اگر قصد خرید لاستیک‌ خودرو را داشتیم انتخاب آسان تر بود، اما در هنگام خرید لاستیک موتور، می بایست به بسیاری از نکات مهم توجه نمود، مثلا ابعاد لاستیک که واحد های تولیدی برای وسیله نقلیه خود به صورت استاندارد مد نظر دارند. تفاوت در کیفیت نمونه های داخلی و خارجی این محصول از دیگر نکاتی است که شخص موتور سوار باید به آن توجه نموده و سپس اقدام‌ به خرید محصول نماید.

لاستیک موتور + قیمت خرید فروش

لاستیک موتور

لاستیک موتور لاستیک به عنوان قسمتی از شاسی موتور می‌باشد که اطراف تایر موتور سیکلت نصب می‌ گردد و درون آن را توسط هوا یا گاز ویژه مثل نیتروژن پر می نمایند. لاستیک تا حدی ضربه های وارد شده به تایر یا شخص موتور سوار را از سمت زمین یا دست انداز های موجود در جاده خنثی می‌ نماید. تایر از جنس لاستیک می‌ باشد که درون ساختار آن از سیم و نخ های مخصوص استفاده شده است و وجود آن ها مقاومت لاستیک در مقابل ترکیدگی را افزایش می دهد. چرخ های این وسیله نقلیه نیز مانند ماشین از نظر سایز رینگ، عرض و اندازه فاق با هم تفاوت دارند. اگر لاستیک ها دچار آسیب شوند از طریق علائم های موجود می توان به آسیب دیدگی آن پی برد، که آن علائم عبارت است از:

 1. تعداد و نوع پنچری: در موارد زیادی بعد از پنچر شدن موتورسیکلت به راحتی با استفاده از کیت مخصوص پنچرگیری می‌توانید این کار را انجام دهید. اما در مواردی پنچری به حدی بزرگ است که امکان تعمیر لاستیک وجود ندارد و شما باید آن را تعویض کنید. اگر مدام لاستیک شما پنچر می‌شود یکی از نشانه‌های خرابی لاستیک است.
 2. به پاپان رسیدن عاج لاستیک: بعضی از تایر ها حاوی نشانه های ساییده شدن در پایین شیارهای خود می باشند که می توان از آن ها در مشخص نمودن زمان تعویض لاستیک های موتور استفاده نمود. بدین صورت، شما می بایست لاستیک را قبل از رسیدن به وضعیت بحرانی تعویض نمایید.
 3. مدت زمان عمر لاستیک: مشخص نمودن طول عمر یک تایر امری دشوار می باشد، زیرا به خصوصیات گوناگونی وابسته است. مثلا نحوه موتور سواری، آب و هوا، فشار، سرعت، بار و غیره به صورت مستقیم بر طول عمر تایر تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین شما به طور مرتب تایر ها را بررسی بفرمایید. اگر نقاط سایش یافته یا ترک‌هایی را در آج مشاهده نمودید، وقت آن می‌باشد که نسبت به خرید تایر های جدید اقدام فرمایید. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که اگر عمر تایر های شما بیشتر از ۵ سال می باشد، می‌بایست به وسیله فردی‌ متخصص در این زمینه بررسی شود تا از سالم بودن آن ها،‌ مطمئن شوید.
 4. داشتن پوشش غیر عادی: اگر یک الگوی سایش غیر معمول را در لاستیک ها مشاهد نمودید، ممکن است علائمی از وجود مشکل در موتورسیکلت شما باشد. مثلا احتمال دارد کمک فنر ها فرسودگی داشته باشند یا احتمال دارد موتور شما در قسمت گیربکس دچار مشکل شده باشد علاوه بر آن ممکن است بخش بالانس دچار آسیب شده باشد یا به علت وارد نمودن فشار زیاد به تایر ها این حادثه پیش‌ بیاید. شما می‌بایست هر ۶ ماه یک بار بالانس چرخ را بررسی نمایید، تا عمر تایر های خود را افزایش دهید. با این وجود اگر میزان سایش بیش از حد مجاز است، لاستیک ها را تعویض نمایید.

لاستیک موتور اصفهان

لاستیک موتور اصفهان واحدهای تولیدی اصفهان در زمینه لاستیک تنها صادر کننده قطعات لاستیکی موتور در ایران می باشند. لاستیک موتور اصفهان‌ یکی از تایر های معروف می باشد که محصولات خود تا با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز دنیا و با بهره گیر‌ی متد جدید تولید و روانه ی بازار می کند. شما می‌توانید درباره این محصول تحقیقات لازم را به عمل آورده و پس از آن در صورت نیاز، اقدام‌ به خرید لاستیک اصفهان نمایید.

لاستیک موتور کوچک

لاستیک موتور کوچک بسیاری از اشخاص، زمانی که جهت خرید لاستیک به مراکز فروش این محصول مراجعه می نمایند، اعدادی را که‌‌روی لاستیک‌های قدیمی خود مشاهده نموده اند را در اختیار فروشنده قرار‌ می‌دهند که یکی از نمونه‌های آن لاستیک موتور کوچک می باشد. حال به توضیح مواردی درباره ی لاستیک های موتور سیکلت خواهیم پرداخت.

 1. حتما از تایر های دارای نشان استاندارد استفاده نمایید.
 2. در زمان انتخاب و خرید تایر ها به نوع وسیله نقلیه، سرعت، نحوه رانندگی، شرایط جاده، وضعیت محیط و غیره توجه نمایید.
 3. بررسی‌ نمودن تایر های موتور جهت افزایش طول عمر، افزایش ایمنی، عملکرد بهتر و مصرف سوخت پایین تر امری واجب‌ می باشد.
 4. میزان باد تایرها را هر دو هفته یک بار چک بفرمایید.
 5. بهتر‌ می‌ باشد که هر دو تایر موتور از یک مدل انتخاب شوند، خصوصیات مشابهی داشته باشند و در صورتی که از لاستیک های تیوب دار استفاده می کنید، در صورتی که لاستیک را تعویض نمودید، نسبت به تعویض تیوب نیز اقدام بفرمایید.
 6. در هنگام کنترل میزان باد، تایر ها نباید داغ یا گرم باشند و هنگامی که تایر ها گرم هستند، از خالی نمودن باد‌ اضافی اجتناب فرمایید.
 7. به هیچ‌ عنوان از رینگ و تایر های آسیب دیده که تعمیر شده اند استفاده ننمایید.

لاستیک موتور ضربه گیر

لاستیک موتور ضربه گیر لاستیک موتور ضربه گیر در واقع به عنوان واسطه ای میان دنده زنجیر عقب و توپی چرخ محسوب می شود که در هنگام شروع حرکت موتور سیکلت، فشار های وارده را کنترل نموده و از آسیب رسیدن به بقیه قسمت ها جلوگیری می نماید. لاستیک موتور ضربه گیر در دو نوع مختلف وجود دارد که عبارت است از:

 • بوش دنده زنجیر
 • لقمه

در این مقاله به اطلاعاتی درباره ی لاستیک های موتور سیکلت دست یافتید. اگر‌ مایل به خرید این محصول می باشید، از طریق ارتباط با سایت آراد برندینگ تجربیات خود را افزایش داده، سپس نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام نمایید.