فرش ماشینی بهشتی که در هنگام گریه، نوزاد را آرام می کند

در سال 1791، تنها 15 سال پس از اعلامیه استقلال، اولین کارخانه قالی بافته مستند ایالات متحده به وجود آمد. توسط ویلیام اسپراگ در فیلادلفیا، پنسیلوانیا تأسیس شد.

در اوایل دهه 1800، بافندگان ماهر با استفاده از فناوری بافندگی دستی، قالی‌ها و فرش ماشینی بهشتی را ایجاد می‌کردند که مشکلاتی مشابه سایر تولیدکنندگان نساجی در آن زمان … واردات را تحمل می‌کردند.

کنگره برای حفاظت از صنعت فرش ماشینی بهشتی با اعمال تعرفه ها اقدام کرد و تا سال 1834 20 کارخانه فرش وجود داشت که در مجموع حدود 1 میلیون یارد مربع در سال تولید می کردند.

در سال 1829، اراسموس بیگلو، کارآفرین 25 ساله، ماشین بافندگی برقی را برای بافت فرش اختراع کرد و صنعت کف سازی را برای همیشه تغییر داد. تولید فرش ساخت آمریکا طی دهه آینده سه برابر شد.

فرش

در طول دهه‌های بعد، بسیاری از کارخانه‌های دیگر در منطقه نیوانگلند، از جمله شرکت تولیدی رابرت بیتی در لیتل فالز، نیوجرسی، از این کار پیروی کردند. شرکت تولیدی Beattie از سال 1840 تا 1979 با نام‌های دیگری مانند Beattie and Sons و Little Falls Carpet Mills به فعالیت خود ادامه داد.

شرکت کلینتون در ماساچوست اولین شرکتی بود که از مکانیزم بافندگی ژاکارد استفاده کرد و فرش ویلتون را ساخت. بعداً شرکت فرش هارتفورد به شرکت کلینتون پیوست و به شرکت بیگلو تبدیل شد.

(یادداشت جانبی: ژوزف ماری ژاکارد فرانسوی روش بافندگی خود را در سال 1804 اختراع کرد که توسط زنجیره ای از کارت ها کنترل می شد. چندین ردیف سوراخ که روی هر کارت سوراخ می شد، به ماشین بافندگی اجازه می داد تا منسوجات با طرح ها و رنگ های مختلف را در الگوهای پیچیده ایجاد کند. استفاده از تصور می شود که کارت های پانچ یک نوآوری است که بیش از یک قرن بعد به اختراع سخت افزار کامپیوتر کمک کرد.)

چهار برادر ساکن ایالت نیویورک در اواخر دهه 1870 دوجین ماشین بافندگی را از انگلستان وارد کردند و شرکت برادران شاتلزورث را در آمستردام نیویورک تأسیس کردند.

هنگامی که آنها در سال 1905 نوع جدیدی از فرش ماشینی بهشتی به نام کارناک ویلتون را تولید کردند، تقاضا از سوی صاحبان خانه بسیار زیاد بود. برادران یک ساختمان کاملاً جدید افتتاح کردند، فقط برای تولید فرش کارناک. سبک فرش به قدری مورد توجه بود که برای چندین سال این شرکت با همان رنگ و طرح باقی ماند.