روغن کنجد سمن 1.5 لیتری ماده اصلی دارو های خواب

در یک مطالعه 28 روزه، محققان این روغن را با دوزهای روزانه 0.5 میلی لیتر به ازای هر پوند (1 میلی لیتر به ازای هر کیلوگرم) وزن بدن به موش ها دادند. موش‌ها نشانگرهای کاهش استرس اکسیداتیو و علائم آرتریت، مانند درد مفاصل را تجربه کردند.

اگرچه مطالعات حیوانی نشان داده است که روغن کنجد سمن 1.5 لیتری ممکن است آرتریت را تسکین دهد، تحقیقات در مورد انسان مورد نیاز است.

روغن کنجد ممکن است علائم آرتریت را بهبود بخشد، اما تحقیقات در این زمان محدود به مطالعات حیوانی است.

ممکن است به بهبود زخم ها و سوختگی ها کمک کند
در حالی که روغن کنجد را می توان برای مزایای سلامتی مصرف کرد، همچنین ممکن است به صورت موضعی برای زخم ها و سوختگی ها استفاده شود.

ازن یک گاز طبیعی است که می توان از آن برای پزشکی استفاده کرد. استفاده بالینی آن به سال 1914 برمی گردد، زمانی که از آن برای درمان عفونت ها در طول جنگ جهانی اول استفاده شد.

روغن

روغن هایی که به آنها ازن اضافه شده است معروف به روغن های ازن دار – به صورت موضعی برای درمان بیماری های پوستی مختلف استفاده می شود.

در یک مطالعه موش، درمان موضعی با روغن کنجد ازن دار با سطوح بالاتر کلاژن در بافت زخم مرتبط بود. کلاژن یک پروتئین ساختاری است که برای بهبود زخم ضروری است.

مطالعات دیگر نشان داده اند که درمان موضعی با روغن کنجد زمان سوختگی و بهبود زخم را در موش کاهش می دهد، اگرچه تحقیقات انسانی در این زمینه وجود ندارد.

توانایی روغن در سرعت بخشیدن به بهبود زخم ها و سوختگی ها را می توان احتمالاً به خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن نسبت داد.

روغن کنجد یک محصول طبیعی است که ممکن است به بهبود زخم ها و سوختگی ها کمک کند. با این حال، تحقیقات محدود به مطالعات جوندگان است و تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است. ممکن است در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.