جایگاه بادام هندی در ایران چگونه است

درخت بادام هندی یا Anacardium occidentale  درختی استوایی بومی برزیل، توسط کاشفان اروپایی در قرن شانزدهم به آسیا و آفریقا معرفی شد.

تولید جهانی بادام هندی در سال 2016 به 4.89 میلیون تن رسید که ویتنام بزرگترین تولید کننده آجیل است انتظار می رود بازار بادام هندی به دلیل رشد بالای تولید در برخی مناطق مانند غرب آفریقا قوی باقی بماند.

قیمت بادام هندی ۱۴۰۱ تولید بادام هندی به طور بالقوه یک ارزش مهم برای کشاورزان کوچک در کشورهای نوظهور است و پتانسیل بسیار زیادی برای بهره برداری از محصولات جانبی بادام هندی وجود دارد که می تواند به کسب و کار کشاورزی بادام هندی ارزش بیافزاید.

کار حاضر یک جستجوی فن‌آوری در پایگاه‌های اطلاعات ثبت اختراع و مقالات علمی را انجام می‌دهد که برنامه‌های کاربردی بادام هندی و سیب بادام هندی را نقشه‌برداری می‌کند.

امکان شناسایی 2376 درخواست ثبت اختراع و 586 مقاله علمی در مورد بادام هندی و سیب بادام هندی وجود داشت.

پس از تجزیه و تحلیل ثبت اختراعات و مقالات علمی، می توان به این نکته اشاره کرد که درخت بادام هندی درختی با کاربردهای متعدد است که می تواند در چندین بخش صنعت نقش داشته باشد.

بنابراین مطالعه حاضر پتانسیل برنامه‌های کاربردی بخش‌های مختلف بادام هندی را ترسیم کرد، که اجازه می‌دهد ارزش افزوده به تجارت کشاورزی بادام هندی داشته باشد.

درخت بادام هندی یا Anacardium occidentale متعلق به خانواده Anacardiaceae است که با درختان و درختچه های گرمسیری و نیمه گرمسیری مشخص می شود که دارای شاخه هایی هستند که همیشه دارای کانال هایی هستند که رزین و برگ های تغییر یافته تولید می کنند.

بیش از شصت جنس و چهارصد گونه مربوط به جنس Anacardium وجود دارد که میوه‌های مشابه و همچنین خوراکی تولید می‌کنند که همگی در برزیل یافت می‌شوند.

درختان بادام هندی ویژگی های متنوعی دارند. قیمت بادام هندی آنها می توانند از درختان آمازونی بزرگ، تا ارتفاع 40 متری و ظاهری شبیه میوه گوشتی یا سیب بادام هندی که رشد کمی دارند.

  • منابع:
    1. Cashew nut and cashew apple: a scientific and technological monitoring worldwide review
  • تبلیغات: 
  1. با 5 راهکار به قله موفقیت برسید
  2. ایده های آسان برای کسب ثروت در منزل
  3. شیشه دو جداره که هیچ وقت تمیز نمی شود
  4. ارزانترین مایع ظرفشویی موجود در بازار تهران