تولید گلابی پاییزی توسط دانشمندان با استفاده از نخ پنبه

خداوند شگفتی های نامحدودی را به ما عطا کرده است. یکی از آنها گیاهان و جانوران است که با برکات فراوان زیبایی طبیعی را افزایش داده و زندگی ما را آسان می کند.

بسیاری از چیزهای شگفت انگیزی که به برکت خداوند در تمام این جهان هستی وجود دارد، از کسانی که ما بر حسب نیاز خود بهره های بسیار بیشتری می بریم. درختی که به ما میوه، و همچنین پناه، اکسیژن و بسیاری دیگر می دهد.

درختی است که به نام گلابی (pyrus communis) شناخته می شود. گلابی پاییزی نیز مانند سایر میوه ها طعمی شیرین و آبدار دارد. در مرکز نرم و بیرون سخت است. تازه از درختان و همچنین چیده شده بخورید و پس از رسیدن از طعم این میوه خوشمزه لذت ببرید.

به دلیل طعم و بافت لذیذی که دارد برای تهیه مربا، ژله و آب میوه استفاده می شود و گاهی در سالاد و غذای کودک نیز استفاده می شود. گلابی پاییزی همچنین به عنوان شیره تخمیر شده استفاده می شود که به عنوان پری شناخته می شود.

گلابی

گلابی می تواند در مناطق معتدل مانند چین، پاکستان و بومی اروپای مرکزی، شرقی و جنوب غربی آسیا رشد کند. گلابی پاییزی از خانواده Rosaceae (رز) است.

گلابی یکی از قدیمی ترین گیاهانی است که توسط انسان کشت شده است. درختان می توانند برای مدت طولانی زندگی کنند. گلابی حاوی بسیاری از ترکیبات ثانویه و مواد شیمیایی گیاهی است که به محافظت از ما در برابر بسیاری از بیماری ها کمک می کند.

این ترکیبات ثانویه عبارتند از آربوتین، کورستین، آنتوسیانین که از جهات مختلف کمک می کنند، مانند آربوتین به سفید شدن پوست کمک می کند و خوردن روزانه گلابی تازه از سرطان رحم به ویژه در زنان پیشگیری می کند.

در لوازم آرایشی نیز کاربرد دارد. گلابی همچنین برای بهبود زخم مفید است. گلابی همچنین سرشار از مکمل های غذایی است و حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، لیپیدها، اسیدهای چرب و فلاونوئیدها است. گلابی حاوی کلسیم است که به حفظ سطح کلسیم در بدن کمک می کند و از پوکی استخوان جلوگیری می کند.

گلابی پاییزی دارای خواص زیادی مانند ادرارآور، ضد درد، آنتی اکسیدان، ضد التهاب، آرام بخش، ضد باکتری، ضد دیابت، ضد حساسیت است. از چوب گلابی برای ساخت مبلمان، آلات موسیقی و کنده کاری روی چوب استفاده می شود. گلابی اغلب برای از شیر گرفتن نوزادان تجویز می شود، زیرا اسید کمی دارد و روی سیستم گوارشی نوزادان خیلی موثر نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.