با ماساژ پسته اکبری خام بر روی پوست با موهای زائد خود برای همیشه خداحافظی کنید

دو گروه از فراوان ترین آنتی اکسیدان ها در پسته ممکن است به محافظت در برابر سرطان و بیماری قلبی کمک کنند. جالب توجه است که آنتی اکسیدان های موجود در پسته بسیار زیستی هستند. بنابراین، آنها بیشتر در طول هضم جذب می شوند.

پسته اکبری خام از جمله آجیل های غنی از آنتی اکسیدان است. آنها سرشار از لوتئین و زآگزانتین هستند که هر دو باعث سلامت چشم می شوند.

در حالی که خوردن آجیل فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما معمولاً کالری بالایی دارند. با این حال، پسته جزو کم کالری ترین آجیل ها است. با پروتئینی که حدود 14 درصد از محتوای کالری آن را تشکیل می دهد، پسته از نظر محتوای پروتئین پس از بادام در رتبه دوم قرار دارد.

پسته

بعلاوه، پسته اکبری خام سرشار از اسیدهای آمینه ضروری است، این آمینو اسیدها باید از طریق رژیم غذایی به دست آیند، زیرا بدن شما قادر به تولید آنها نیست.

پسته نسبت به بسیاری از انواع دیگر آجیل حاوی کالری کمتر و پروتئین بیشتری است. آنها همچنین منبع خوبی از اسیدهای آمینه ضروری هستند که باید از طریق رژیم غذایی به دست آیند.

با وجود اینکه آجیل یک غذای پر انرژی است، یکی از مفیدترین غذاها برای کاهش وزن است. این به این دلیل است که پسته سرشار از فیبر و پروتئین است که هر دو احساس سیری را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند کمتر غذا بخورید.

در حالی که مطالعات کمی در مورد اثرات پسته بر وزن بررسی شده است، مواردی که وجود دارند امیدوارکننده هستند.

بر اساس یک بررسی از 11 مطالعه، مصرف منظم پسته ممکن است با کاهش شاخص توده بدنی مرتبط باشد که برای تخمین چربی بدن استفاده می شود. با این حال، بررسی همچنین اشاره کرد که پسته با تغییر در وزن بدن یا چربی شکم ارتباطی ندارد.

یک مطالعه 24 هفته ای دیگر روی افراد دارای اضافه وزن نشان داد که کسانی که 20 درصد از کالری پسته را مصرف می کردند، 0.6 اینچ (1.5 سانتی متر) بیشتر از آنهایی که پسته نمی خوردند، از دور کمر خود کم کردند.