با بستن قوزبند طبی خارجی بر روی بینی آن را خوش فرم کنید

قوزبند طبی خارجی عمدتاً برای بانداژ زخم ها برای جلوگیری از عفونت زخم استفاده می شوند. در واقع علاوه بر این موارد، کاربردهای زیادی برای باندهای پزشکی وجود دارد. بیایید موارد استفاده از باندهای پزشکی مختلف را معرفی کنیم. چه بانداژ گازی باشد و چه بانداژ الاستیک، هدف اصلی آن پانسمان یا تعمیر آن است.

1. پانسمان گاز پنبه ای: عمدتاً برای پانسمان و تثبیت پس از پانسمان زخم در شرایط آزمایشگاهی در جراحی در بیمارستان و خانواده استفاده می شود.

2. بانداژ الاستیک: عمدتاً برای بانداژ نگهدارنده بیماران مبتلا به واریس اندام تحتانی، ارتوپدی و غیره برای بهبود گردش خون و جلوگیری از تورم اندام استفاده می شود. همچنین می تواند پس از جراحی جایگزین کمربند شکمی چند سر شود و برای بانداژ فشاری یا بانداژ ضربه عمومی قسمت های مختلف بدن انسان استفاده می شود.

قوزبند

جزء اصلی بانداژهای طبی در اکثر داروخانه ها گازهای بدون چربی است که برای آسیب های جراحی، رگ به رگ شدن، پانسمان بعد از عمل، فیکس کردن و … استفاده می شود و نقش آن عمدتاً جلوگیری از عفونت زخم است.

از قوزبند طبی خارجی می توان در جراحی، ارتوپدی، واریس اندام تحتانی، جلوگیری از گردش خون ناشی از تورم اندام ها و بانداژ بیماری های متورم پس از برداشتن گچ شکستگی اندام استفاده کرد.

اگر از بانداژ پلیمری پزشکی به درستی استفاده شود، نه تنها می تواند به بهبود زخم کمک کند، بلکه می تواند به طور موثری از بروز عفونت جلوگیری کند و از آسیب ثانویه زخم یا شکستگی جلوگیری کند.

هنگامی که بیمار از قوزبند طبی خارجی استفاده می کند، بهتر است ابتدا دستکش محافظ بپوشد تا از عفونت باکتری روی دست به زخم جلوگیری شود.

قبل از استفاده از بانداژ برای پانسمان زخم، می توانید از آستین نخی یا رول پنبه ای روی محل بانداژ به عنوان پد استفاده کنید. هنگامی که نیاز به افزایش فشار دارید یا جایی که لاغر و استخوانی هستید.

می توانید آستین های نخی یا رول های پنبه ای بیشتری بپیچید که می تواند از زخم محافظت کند. به منظور جلوگیری از عمیق شدن زخم در اثر تماس تصادفی یا به دلیل درز نازک بین باندها، باکتری ها می توانند وارد زخم شده و باعث عفونت شوند.