استفاده از زغال دینام پژو پارس در راکتور موجب تولید دو برابری انرژی هسته ای شد

اگر با موتورهای الکتریکی کار می کنید، احتمالاً نام زغال دینام پژو پارس را شنیده اید. زغال دینام کربن مربعی از کربن است که جریان را از طریق موتورهای الکتریکی عبور می دهد، به این معنی که بدون آن، یک موتور الکتریکی کار نخواهد کرد.

زغال دینام پژو پارس از سیم و سایر مواد افزودنی ساخته می شوند. در اینجا یک راهنمای کوتاه در مورد انواع و استفاده از زغال دینام های کربنی آورده شده است. چهار دسته اصلی زغال دینام های کربنی وجود دارد که شامل گرافیت فلزی، گرافیت، الکتروگرافیت و گرافیت کربنی می شود:

 گرافیت این زغال دینام ها از ترکیب گرافیت طبیعی یا مصنوعی با رزین یا زمین ایجاد می شوند. معمولا از این زغال دینام ها در کموتاتورها و اسلیپ رینگ ها استفاده می شود. آنها به دلیل چگالی بالا و کیفیت متخلخل برای استفاده در محیط های آلوده عالی هستند.

زغال دینام

الکترووگرافی این نوع زغال دینام کربن به دلیل طول عمر و استفاده برای کموتاتورها شناخته شده است. این نوع زغال دینام در دماهای بالا ایجاد می شود و برای بهبود دوام با مواد آلی یا معدنی درمان می شود.

علاوه بر این، این نوع زغال دینام کربن برای استفاده در محیط های عملیاتی مختلف، به ویژه در محیط های بالا بسیار عالی است. 

گرافیت فلزی این زغال دینام ها با افزودن پودرهای ریز فلزی مانند قلع، سرب، مس و نقره به گرافیت ساخته می شوند. اینها معمولاً در موتورهای لیفتراک، شارژرهای باتری، ژنراتورهای آبکاری، ماشین‌های DC یا ژنراتورهای آبکاری استفاده می‌شوند. مقاومت کم آن آن را به یک زغال دینام پژو پارس همه کاره با کاربردهای مختلف تبدیل می کند.

کربن گرافیت این نوع زغال دینام برای استفاده در ماشین های قدیمی و کندتر با سرعت حداکثر 4000 فوت در دقیقه ایده آل است. زغال دینام‌های گرافیتی معمولاً در کنتاکت‌ها و پایه‌های فلزی استفاده می‌شوند و به دلیل اصطکاک بالایی که ایجاد می‌کنند در کموتاتورها استفاده نمی‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.