از عدس در ایران می توان برای پیدا کردن منبع آب استفاده کرد

پتاسیم به مقابله با اثرات بد نمک کمک می کند، که می تواند منجر به فشار خون بالا (فشار خون) شود. نصف فنجان عدس قرمز پخته شده بیش از 270 میلی گرم پتاسیم دارد.

سطح بالای پروتئین آنها همچنین باعث می شود عدس در ایران جایگزین خوبی برای گوشت قرمز شود که به شما کمک می کند فشار خون خود را کنترل کنید. یک نکته احتیاط: عدس مقدار کمی از اسیدهای آمینه ضروری دارد، بنابراین برای متعادل کردن رژیم غذایی خود، آن را با غلات کامل ترکیب کنید.

فولات از قلب شما محافظت می کند و از تشکیل گلبول های قرمز خون حمایت می کند. اگر باردار هستید، برای رشد کودک شما بسیار مهم است. عدس دارای مقدار زیادی فولات، آهن و ویتامین B1 است که از سلامت قلب شما نیز حمایت می کند.

عدس

عدس در ایران ممکن است با کاهش کلسترول بد و فشار خون با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط باشد. یک مطالعه نشان داد که خوردن عدس منجر به کاهش بیشتر فشار خون نسبت به خوردن نخود، نخود یا لوبیا می شود.

اگر خسته هستید، یک دوز سالم آهن گاهی اوقات می تواند فنر را به مرحله شما بازگرداند، به خصوص اگر کم خونی دارید. آهن هموگلوبین را می سازد، ماده ای در گلبول های قرمز خون که به آنها اجازه می دهد اکسیژن را به بدن شما حمل کنند.

نصف فنجان عدس پخته شده می تواند 15 درصد از آهن مورد نیاز روزانه شما را تامین کند. اگر یک O وگان می خورید رژيم گياهخواري، اين خبر ممکن است به نظر برسد که به جکپات آهنين رسيده است.

هومن توصیه می کند: عدس را با منبع ویتامین C مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی، فلفل دلمه ای یا کلم بروکسل ترکیب کنید تا جذب آهن را افزایش دهید.

عدس سرشار از نوعی فیبر است که به سیستم گوارش شما کمک می کند تا آنطور که باید کار کند و به باکتری های خوب در روده شما کمک می کند. فیبر همچنین ممکن است به کاهش خطر سرطان روده بزرگ کمک کند.

هومن می گوید: فیبر نقش مهمی در تنظیم روده های ما و محافظت از سیستم ایمنی دارد. غذاهای سرشار از فیبر مانند عدس به ما کمک می کند تا سالم و فعال بمانیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.